Polgármesteri döntések veszélyhelyzetben

Látogatók

Vereb község címere és zászlaja

cimer

HERALDIKAI LEÍRÁS
Az álló helyzetű háromszögletű pajzs mezője kék szinű. A pajzs- mezőt ezüst szarufa osztja ketté. A szarufa felett két ezüst rózsa lebeg. A szarufa alatt lebegő stilizált ezüst ekevas és csoroszja látható. Az ekevasat és csoroszját három ezüst csillag veszi körbe.

pecset

A CÍMER MAGYARÁZATA
Vereb község 665 éves település, mivel az oklevelek 1330-ban említik először a nevét. A címer a község eredeti pecsétje alapján készült, a heraldika szabályainak figyelembe vételével. A pecsét felső részén egy szalagon VEREB felirás látható. Középen egy stilizált ekevasat és csoroszját két olajág fog közre. Felette több virág díszíti a pecsétet.
A címer a pecsét főbb motívumainak és kompozíciójának átvételével hűen fejezi ki a község történelmét.

zaszlo

A ZÁSZLÓ
A község zászlaja hosszában osztott, színei a címer színeit ismétlik. Alul és felül a kék 1/4-1/4, középen a fehér 2/4 arányban oszlik meg. A zászló közepén a címer eredeti színeiben látható.

mfp

Energiatudatos önkormányzat